Propozycja Zespołu Programowego Hufca Ziemi Koszalińskiej ZHP – W Tobie jest światło

Propozycja programowa Zespołu Programowego Hufca Ziemi Koszalińskiej ZHP

… w Tobie jest światło

Zbliża się okres Bożonarodzeniowy. Pragniemy Wam zaproponować przeprowadzenie zbiórek w Waszych środowiskach, które przybliżą zuchom, harcerzom, harcerzom starszym i wędrownikom ideę Betlejemskiego Światła Pokoju.

Przygotowaliśmy propozycję zbiórek dla wszystkich pionów – może nasz pomysł zrealizujecie podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, zakończeniem tego przedsięwzięcia niech będzie  roznoszenie Światełka do Koszalińskich Instytucji, oraz udział w Harcerskiej Mszy Świętej podczas której przekażemy BŚP mieszkańcom miasta.

Betlejemskie Światło Pokoju to instrument wychowania duchowego i religijnego ZHP. Uczestnicząc w adwentowych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia uczymy się współodpowiedzialności, stajemy się bardziej wrażliwi na problemy najbliższego otoczenia oraz całego świata, motywujemy się do pracy nad sobą.

Podczas Betlejemskiego Światła Pokoju poznajemy chrześcijańskie wartości, takie jak: prawda, godność, tolerancja i przyjaźń.

W zakładkach po lewej przedstawiamy gotowe do przeprowadzenia zbiórki wraz z niezbędnymi materiałami pomocniczymi, które pomogą Waszym zuchom i harcerzom zrozumieć ideę wędrówki Betlejemskiego Światłą Pokoju.

Każda drużyna, która do 24 grudnia 2017r. prześle raport z realizacji zbiórki i weźmie udział w roznoszeniu Światełka do Koszalińskich Instytucji – otrzyma pamiątkową plakietkę.

Raport z realizacji propozycji programowej – karta do pobrania

Termin przesłania raportu  24.12.201 na adres:       m.nadolna@zhp.net.pl

Gawęda – Zuchy – plik do pobrania

Konspekt – Zuchy – plik do pobrania